Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Dominik Grzyb

absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Ukończył studia wyższe w klasie dyrygowania, kończąc ją koncertem muzyki W. A. Mozarta w Kościele OO Dominikanów wraz z Orkiestrą Symfoniczną PSM im. T. Szeligowskiego w Lublinie 16.06.2012 roku, a także dyplomem instrumentalnym w klasie akordeonu.

Jest także absolwentem Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Lublinie (2007- 2012) i absolwentem WSKFiT im. Haliny Konopackiej w Warszawie (2012-2014) .

Był członkiem Akademickiego Chóru UMCS, a także Chóru Instytutu Muzyki koncertując, jako członek chóru m.in. z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska PolskiegoOrkiestrą Filharmonii Lubelskiej.

Oprócz pracy jako nauczyciel muzyki i dyrygent chóru jest czynnym muzykiem koncertującym w całej Polsce, m.in. na festiwalach emitowanych przez liczne stacje radiowe i telewizyjne.

Jako kompozytor jest autorem wielu przebojów muzyki rozrywkowej i laureatem Podwójnie Platynowej Płyty Polskiego Związku Producentów Audio – Video, a także wielu nagród na licznych konkursach i festiwalach dziecięcych i chóralnych m.in zdobywcą Nagrody Specjalnej Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza czy Brązowego Pasma w Regionalnym Konkursie Chórów Śpiewającej Polski w Warszawie.

Jako czynny muzyk występował razem z zespołem na największych festiwalach muzyki rozrywkowej w Polsce m.in. na Disco pod Gwiazdami, Polsat Hit Festiwal Kobylnica i w Katowickim Spodku. Miał okazję grać na jednej scenie z takimi artystami jak Kayah, De mono, Akcent, Urszula, Boys, Weekend, Piękni i Młodzi, Ryszard Rynkowski, Izabela Trojanowska, Loka, After Party, Lanberry, Classic, Honorata Skarbek, Shaun Baker, Mario Bischin, Ryan Paris, Mauro, Verba, Opus, Remady & Manu L., Danzel, Stefano Terrazzino, Farba, Nowator, Magda Femme, Sami, Kasa. Współpracuje mi.in.: z Wydawnictwem Fonograficznym Vanila Records, Agencją Koncertowo – Managementową Impresariat.

Uczestnik wielu kursów i konferencji. M.in Kursu Realizacji Dźwięku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Folk (czerwiec 2017), konferencji History of Improvisation, Evolution of Jazz Harmony; Big-band directing prowadzonej przez Dariusza Terefenko – Residency –University of Lublin Poland (May 21-23, 2007), czy warsztatów w Polskiej Akademii Nauk organizowanych przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego (marzec, 2018). Uczestnik Ogólnopolskiego Programu Chóralnego Akademia Chóralna organizowanego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.